1111125111.jpg
1998 - začátek
Do Sázavy přišel kytarista Petr Vlasák a s místním basákem Vláďou Jechem vytvořil základ kapely. Společně s bubeníkem Martinem Drahotou, druhým kytaristou Milanem Vojtíškem, klávesákem Radkem Honsem a zpěvákem Tomášem Režným se začínají sehrávat na starých dobrých Olympicích a Katapultech.

2000
Odchází druhá kytara, za bubny si sedá Michal Polívka, na klávesy začíná hrát Vláďa Dvořák.

2001 - změny
První demosnímek natočený na Seči, poté odchází zpěvák i bubeník. Chvíli nikdo nevěděl co bude dál, ale osud byl vlídný a přivál bubeníka Petra Capiho Capouška a tehdy patnáctiletou Anetu Langerovou. Vláďa Dvořák na sebe vzal roli kapelníka a kapela začíná stavět repertoár na vlastních věcech.

2004
Tři roky byla kapela beze změn a bylo to znát, natočilo se nejlepší CD, a pak to přišlo- Superstar... My můžeme být pyšní, že jsme ve svých řadách měli pozdější "Slavici", a že jsme byli součástí její cesty vzhůru. Anetko, drž se!

2005
Nikoho nenapadlo přestat hrát, kapela hledala a byla doplněna o další nadějné zpěváky - Petru Čvančarovou, Janu Steklou a Martina Žemličku. Podělili se o celý repertoár a začalo se znovu koncertovat.

2006
Petr Žárka přivádí Markétu. Musel to být osud, našel jí úplnou náhodou v posázavském zpravodaji, kde zpívala se svou týneckou kapelou VoCoTiDe?! Začaly první pěvecké zkoušky s Vláďou u klavíru, byl spokojený, a tak jí představil celé kapele. V dubnu se už koncertovalo v nové sestavě a kapela se opět rozjížděla.

2007
Odchází Petra Čvančarová, Markéta bere do ruky elektrickou kytaru, přebírá hlavní zpěv. Dělá se na nových textech a muzice. Hraje se, kde se dá a všechno šlape jak má ?

2008
Leden - Vláďa Dvořák ( klávesák a kapelník ) odchází. Dva měsíce jsme si dali pauzu, Petr Vlasák se ujal vedení a přemluvili jsme Péťu Žárku, který se bránil jak mohl, aby přinesl klávesy a začal s námi hrát. Petr se začal velmi pilně učit celý náš repertoár. Muzika ho nadchla natolik, že týden co týden uměl spoustu nových věcí a po pár koncertech jsme se opět sehráli.

2009 - 2011 Co bude dál?
To ví bigbeaťáckej pán Bůh? Odchází Jana Steklá. Doufáme, že se už naše sestava nebude měnit. Snažíme se tvořit a sehrávat se dál, připravujeme nové písničky, fotky, akce a koncerty.Kapela pár let hraje,ale osud kapely na sebe nenechal dlouho čekat a v roce 2012 nás opouští naše zpěvačka.

2012

V tomto roce se v kapele SPB odehrála zásadní změna přichází nová zpěvačka Daniela Benešová. Kapela se poměrně rychle sehrála a začala zase koncertovat. Vzniká nová píseň Blázni a hlavně dobrá nálada.

2013

Rok 2013 nám přinesl úspěch na rádiu Beat v soutěži Naděje Beatu kde s písní Prabába naše kapela získala 2 místo.
Konečně se nám povedlo dotočit a pokřtít naše CD Vopáčko v aktuální podobě kapely.

Těšíme se na Vás na nějakém koncertě!

Mějte se krásně.
SPB

SPB_Logo_300.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one